В Києві під егідою фонду Леоніда Кучми відкрили виставку дитячих картин «З Україною в серці»

У Президентському Фонді «Україна» відбулося відкриття виставки робіт учнів Державної художньої середньої школи імені Тараса Шевченка. Експозиція має назву «З Україною в серці».

Понад три десятка картин, представлені на виставці, учні школи малювали під час літнього пленеру в мальовничих Карпатах.

Полонини і гори, ліси та неповторна архітектура – серпнева подорож надихнула юних митців творити у різних техніках: аквареллю, олівцем, тушшю і сангіною (спеціальними олівцями червоно-коричневого кольору).

Пленер є особливим видом роботи для художника – на відкритому повітрі, за природного освітлення кольори та їхнє сполучення істотно відрізняються від того, що можна побачити і намалювати у закритому приміщенні.

– Дуже важливо для майбутніх художників мати експозиційні площі. Нажаль, школа як бюджетна установа не має можливості оплачувати, тому дуже вдячні за те, що дали можливість представити роботи наших учнів, – зазначила директор художньої школи Олена Іванівна Авраменко.

Співпраця Президентського Фонду «Україна» з художньою школою почалася навесні 2015 року, коли за сприяння Фонду учні школи влаштували пленер у Меморіальному будиночку-музеї Тараса Шевченка. Згодом роботи, створені того дня, були представлені в експозиції самого музею.

Це перша виставка картин учнів Державної художньої середньої школи імені Т.Г.Шевченка безпосередньо у приміщенні Фонду. Нині на їхні роботи вже чекають у Литві та Латвії: наступного року юні художники вирушать туди з виставкою своїх картин.

Державна художня середня школа імені Тараса Шевченка є навчальним закладом національного значення. Це єдина школа такого профілю, де є інтернат для дітей, які приїхали на навчання з різних регіонів нашої держави. Найобдарованіших тут готують до вищих художніх навчальних закладів України та світу: велика кількість випускників школи вирушають на навчання до національних академій та коледжів Англії, Ізраїлю, Канади, Нідерландів, Польщі, Чехії, США.

Президент України (1994-2005 рр.) Леонід Кучма подякував обдарованим хлопцям та дівчатам за їхні маленькі шедеври.

– Завжди приємно бачити талановитих дітей – чи вони художники, чи співаки. Мені здається, що й вони отримали радість від того, що їх побачили та їхні роботи. Подивіться – які красиві у нас діти. Приємно серед них побути, поспілкуватись. І дійсно з’являється впевненість, що майбутнє в України є, – переконаний Леонід Кучма.

Творчі роботи учнів школи на виставці «З Україною в серці»

Постійна адреса статті

Коментарі вимкнені