Підсумки конкурсу “Малюю як да Вінчі”. Фотозвіт

          Минулий  2019 рік  пройшов під знаком Леонардо да Вінчі – світ відзначив  500 років з дня смерті однієї з найвпливовіших особистостей доби Відродження. Художник-новатор, філософ, любитель розіграшів, універсальний вчений та винахідник, чиї  ідеї, випереджаючи свій час, вплинули на подальший розвиток науки й техніки. Геній з Тоскани залишив людству кількісно невелику мистецьку спадщину, проте його внесок у світову художню культуру надзвичайно важливий. «Вічні» образи Леонардо надихали в усі часи й дарували митцям креативну енергію для створення численних реплік його безсмертних шедеврів.

                                                        ***

           1.02.2020 року у КВЦ  «Парковий» у рамках заходу «Як да Вінчі: інший ракурс», що приурочений до цієї масштабної у світі мистецтва події, відбувся довгоочікуваний конкурс «Малюю як да Вінчі». Його учасники, 60 учнів ДХСШ ім. Т. Г. Шевченка, змагаючись  за кращий ескізний проект майбутнього шкільного муралу, мали можливість проявити  індивідуальність свого творчого мислення й нестандартний підхід у створенні сучасних інтерпретацій творів геніального Леонардо.

           Ініціатором та організатором проекту виступив Благодійний  фонд  «Об’єднання  світових культур» (UWCF), що опікується юними українськими талантами. Завдяки фонду, його партнерам та спонсарам, доклавшим чимало зусиль і фантазії, щоб відтворити особливу «ренесансну»  атмосферу й налаштувати учасників та гостей заходу на святковий настрій, були створені прекрасні умови, аби творча молодь  максимально активізувала свої мистецькі здібності. Впродовж усього експо-дня програма заходу гармонійно доповнювалась  пізнавальною інтерактивною виставкою з використанням AR-технологій «Креслення Леонардо да Вінчі», за допомогою яких «оживали» трьохмірні моделі – винаходи Леонардо, поезією й джазовою музикою, що звучала наживо, а також частуванням смачним мілкшейком, яким  пригощали усіх бажаючих.

          Згідно порядку проведення конкурсу, кожна з трьох груп учасників, що розподілились в окремих  локальних зонах, методом жеребкування обрали для себе завдання – створення варіацій на тему: «Вітрувіанської людини», «Мони Лізи» та «Пані з горностаєм». Глибоко занурившись у  власний  світ думок та намагаючись переосмислити шедеври Леонардо, юні митці зосереджено працювали над своїми творіннями. Вже ближче до фіналу ставала очевидною їх креативність та оригінальність  бачення, при цьому залишалося впізнаним саме першоджерело.

              Цього ж дня відбулось підведення підсумків першого етапу конкурсу. Усі учасники, їхні наставники й батьки з нетерпінням чекали на результати творчого змагання. Члени експертного журі, до складу якого увійшли завуч спеціального циклу ДХСШ ім. Т.Г.Шевченка Дерев`янко Є.І (голова журі), викладачі-художники – Гурін В.В., Карєва-Готьє Н. П., викладач історії мистецтва Науменко О.Є., а також виконавчий директор фонду Лада  Євміна, відібрали найкращі роботи у трьох номінаціях.           Враховуючи критерії, яким повинен відповідати майбутній стінопис для екстер’єру школи (яскрава образність у розкритті теми, креативність, вміння обирати виразні засоби, властиві монументальному мистецтву, композиційна та колористична організація), журі визначило наступних фіналістів:

 • у номінації «Пані з горностаєм» перемогла Урсуленко Олександра (9-Б кл., викладач Ричкалова Л.В.),
 • з інтерпретацією «Мони Лізи» перемогу отримала Квітка Марія (10-Б кл., викладач Карєва Л.І.),
 • з малюнком «Вітрувіанська людина» у фінал увійшла Клименко Ольга (9-А кл., викладач Зікунова К.П.).

 

          Роботи цих авторів, що найбільше вразили журі своїм ідейно-художнім рішенням, зможуть претендувати на перемогу у другому етапі конкурсу. Крім того, на сайті фонду  «Об’єднання  світових культур» (UWCF) пройде голосування,що визначить учасника, який виборить «Приз глядацьких симпатій». Нагадаємо, за ескізом фіналіста конкурсу  «Малюю як да Вінчі»буде створено мурал на будівлі ДХСШ ім. Т.Г.Шевченка, який стане прикрасою школи і органічно впишеться у її загальний арт-простір.

Святковий захід у КВЦ  «Парковий» завершився урочистою церемонією оголошення переможців. Зі словами вдячності до організаторів заходу звернулись директор ДХСШ Авраменко О.І. та завуч спеціального циклу Дерев`янко Є.І. Усі  художники отримали дипломи учасників, а фіналістів було нагороджено пам’ятними подарунками й грошовими преміями від організаторів та спонсорів заходу.  

Дякуємо усім, хто прийняв участь у творчому конкурсі й бажаємо перемоги фіналістам у заключному етапі!   

Автор тексту – вчитель Всесвітньої історії мистецтв, Історії мистецтв України, член журі  Науменко Олена Євгенівна.

2 comments
 1. 2020 рік – ДХСШ
  06.11.2020 at 22:45

  […] Підсумки конкурсу “Малюю як да Вінчі”. Фотозвіт […]

Comments are closed.

  Зворотній зв'язок

  Якщо у Вас залишились запитання, або Ви помітили помилку на сайті - залиште повідомлення за допомогою нашої форми.

  * Зверніть увагу, всі поля обов`язкові для заповнення.

  Контакти

  Адреса:

  04112, м. Київ, вул. Жамбила Жабаєва (Кузьминська), 4

  Телефони:

  +38 (044) 458-41-21
  +38 (044) 456-30-58

  Факс:

  +38 (044) 456-30-58

  Електронна пошта:

  school_art@ukr.net